Naše tipy na vhodnú kozmetiku

Zvláčňujúci zosvetľujúci krém na ruky s BIO konopným olejom

Krém dopĺňa radu SynCare o intenzívnu výživnú a ochrannú starostlivosť o ruky. Jedná sa o balzam, preto je jeho konzistencia viac tekutá. Na rukách sa veľmi dobre roztiera a nezanecháva pocit nadmernej mastnoty. Krém ruky nielen ošetruje, ale pôsobí priamo proti pigmentáciám kože, má zvláčňujúce účinky. Je vhodný aj pre kozmetičky, ktorých pokožka je často počas práce vysušovaná. Frekvencia aplikácie ani dĺžka používania nie je obmedzená.

Charakteristika prípravku: emulzia typu olej vo vode s hlavným emulgátorom na báze siloxánov, ktoré majú výborné dermatologické vlastnosti. Krém neobsahuje parafín.

Praktická aplikácia: Krém doproručujeme naniesť 2-3x denne, u profesionálov nie je aplikácia obmedzená. Krém na ruky sa ľahko vstrebáva, neobsahuje UV filter.

Konzervačné látky: fenoxyetanol, etylhexylglycerin.

Popis hlavných účinných látok: Konopný olej BIO (INCI: Cannabis Sativa Seed Oil ) má výživné a regenerčné vlastnosti, pokožku zvláčňuje. Enzým SOD (INCI: Superoxide Dismutase ) má antioxidačné účinky a pôsobí proti pigmentáciám.

SynCare Čistiaci gél anti-akné (retinal+sylimarin)

Prípravok patrí do ucelenej rady SynCare určené pre aknóznu pleť. Bol vyvinutý ako ľahký nemastný nedráždivý pleťový gél na čistenie pleti so sklonom k akné, ale možno ho všeobecne využiť na čistenie akejkoľvek pokožky. Prípravok je úplne bez olejov a ako základnú odličovaciu a čistiaci zložku obsahuje modifikovaný betaín, ktorý je doplnený o silne antioxidačný extrakt pestreca mariánskeho, levanduľovú silicu a citrónovú trávu. Gél má príjemnú textúru, ľahko sa aplikuje aj odstraňuje. Je určený aj pre deti od 10 rokov.

Charakteristika prípravku: Prípravok je emulziou stabilizovanú xantánom. Vôňu gélu dodáva zmes extraktu citrónovej, pomarančovej a sezamové šťavy. Pleť s akné - doporučujeme najskôr pleť zvlhčiť vodou alebo Hydrogenia biominerální vodou v spreji. Potom gél naneste krúživými pohybmi na tvár, prípadne aj krk a dekolt tak, aby vznikla rovnomerná vrstva. Je-li pleť suchá, gél zmyte po aplikácii, pokiaľ je mastná, môžete počkať cca 1 minútu. Gél odporúčame zmývať Tonikom anti-akné alebo u suchej citlivej pleti Tonikom hydratačným. UV filter Čistiaci gél anti-akné neobsahuje, nemal by v prípravku význam.

Konzervačné látky: zmes silíc, citrónová tráva, pomaranč, sezam indický.

Popis hlavných účinných látok: Suchý extrakt pestreca mariánskeho (INCI: Silybum Marianum Extract) - bylina obsahuje vysoký podiel sylimarinu, ktorý je považovaný za jeden z najsilnejších prírodných antioxidantov. Klinická štúdia potvrdila jeho pozitívny účinok proti akné. Likviduje toxické voľné kyslíkové radikály, ktoré vznikajú ako dôsledok zápalové reakcie pri akné, a tým tlmí prejavy zápalu. Etanolový extrakt arniky horskej (INCI: Pinus pinaster Extract) INCI: Arnica Montana Flower Extract .

Niekoľko informácií o opaľovaní na slnku

Pohľad do histórie opaľovanie
Opaľovanie podliehalo aj v histórii rade módnych trendov. A tak sa svetlá pokožka striedala s bronzovo opálenú. V starovekom Ríme si bežne bohaté ženy zesvětlovali pleť ortuťou.
Opálená koža znakom chudoby. Táto predstava platila aj pre väčšinu stredoveku. Anglický dramatik Shakespeare v komédii Mnoho kriku pre nič konštatuje neopálenú kožu za spoločensky významnejšiu. Názor na farbu pokožky sa v Európe začal meniť až s priemyselnou revolúciou, kedy vzhľad človeka bol stále viac spájaný s fyzickou príťažlivosťou a menej sa spoločenskou triedou. Napriek tomu, po celé 18. a väčšinu 19. storočia bola belosť kože oceňovaná viac než jej opálenie. Najviac boli cenené krásky so snehobielou pleťou a pehami.
Pravú vášeň po opálení s bronzovým nádychom zapálila až svetoznáma modna návrhárka Coco Chanel, ktorá sa v dvadsiatych rokoch minulého storočia na francúzskej riviére objavovala s dokonalým opálením veľmi tmavej farby. Aj keď už v roku 1939 vyslovili americkí lekári hypotézu, že niektoré druhy rakoviny kože môžu súvisieť s nadmerným opaľovaním, prvá ucelená odporúčania, ako sa účinne chrániť pred slnkom a ako sa správne opaľovať, sa objavili až v 70. rokoch minulého storočia.

Slnko a umelé zdroje ako impulz stmavnutie kože
Slnko je hviezdou našej slnečnej sústavy, okolo ktorej sa pohybujú vo svojich dráhach jednotlivé planéty. Jedná sa o vysoko energetický zdroj, ktorý uvoľňuje rad častíc, okrem iného aj fotóny ultrafialového žiarenia. To je významné pre opálenie kože. Časť UV žiarenia zo Slnka na zemský povrch spravidla nedopadne. Jedná sa o UVC, ktoré filtruje ozónová vrstva. Tento typ žiarenia je smrtiaci aj pre človeka. Vieme ho vyrobiť umelo a využívame ho pre likvidovanie mikroorganizmov, napríklad v laboratóriách alebo aj pri sterilizácii nástrojov.
UVA žiarenie preniká aj cez tenkú vrstvu skla alebo vody, priamo poškodzuje našu genetickú informáciu uloženú v jadrovej DNA. Niektoré jeho účinky sa neprejaví ihneď, ale až po mnohých rokoch. Je označené za hlavnú rizikovú zložku UV žiarenia, ktorá urýchľuje starnutie pleti a bohužiaľ priamo zapríčiňuje niektoré typy rakoviny kože.
UVB žiarenie má vyššiu energiu ako UVA, ale väčší rozptyl a menšiu schopnosť prieniku. Preto sa ľahšie vyfiltruje sklom alebo odevom. Na druhej strane poškodzuje bunky priamo a ihneď. Je zodpovedné za hlavné prejavy spálenie kože bezprostredne po opaľovaní. Aj tento typ žiarenia je zodpovedný za rozvoj rakoviny kože.

Slnko i hreje - na to sa často zabúda
Slnko vysiela na Zemi nielen fotóny UV žiarenia, ale aj viditeľného svetla a fotóny infračervených dĺžok, ktoré vnímame ako teplo. Povrchová teplota kože môže pri opaľovaní dosiahnuť až 60° C. To spoločne s UVA a UVB žiarením prehlbuje nepriaznivé pôsobenie na organizmus. Navyše nastáva rýchla dehydratácia kože. To je nebezpečné najmä pre malé deti a seniorov, pretože voda je doplňovaná z vnútorného prostredia organizmu.

Opaľovanie a vitamín D
Opaľovanie ako celok je skôr estetickou záležitosťou. V rozumnej miere a rozsahu, s náležitou ochranou ho nemožno vopred pokladať za škodlivé. Krátkodobé celotelové ožiarenie je dokonca žiaduce pre tvorbu vitamínu D. Uvádza sa, že po zime až 70% populácie v našich klimatických podmienkach má nedostatok vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre hospodárenie s vápnikom a mineralizáciu kostí. Dostatočné množstvo sa vytvorí, ak, pokiaľ možno, čo najväčšiu plochu nášho tela vystavíme slnečným lúčom medzi 11. až 13. hodinou na dobu desiatich minút.

Kto vyšetrí moju kožu?
Kompetentní na vyšetrenie kože je v prvej línii praktický lekár, ktorý vás môže odoslať na špecializované vyšetrenie, spravidla na dermatovenerológiu. Zdravotné poisťovne ponúkajú množstvo preventívnych programov, ktoré sú zamerané aj na dermatoskopické vyšetrenie kože a kožných "znamienok". Opýtajte sa vo vašej zdravotnej poisťovni na aktuálnu ponuku hradených programov.

SynCare Perioderm - zinok + magnézium

Základný popis: PERIODERM krém bol vyvinutý predovšetkým pre starostlivosť o pokožku so sklonom k ​​periorálna dermatitíde. Preto patrí do radu zamerané na kozmetickú starostlivosť o hraničné stavy pleti. Periorálna dermatitída je kožné ochorenie, ktoré je často spojené s nerovnováhou v zastúpení niektorých mikróbov na povrchu kože a so sklonom k ​​podráždeniu pleti. Aj preto bola jednoduchosť a účelnosť zloženie jedným zo základných požiadaviek pri vývoji. Krém obsahuje iba jedenásť preverených zložiek a jeho pH blízke 5,5. Typickou vlastnosťou krému je ľahká vstrebateľnosť a súčasne nezanecháva mastný film.

Účinok prípravku: PERIODERM krém je odporúčaný pre kozmetickú starostlivosť o pokožku osôb, u ktorých sa prejavujú známky periorálnej dermatitídy, a to nielen okolo úst, ale aj nosa a očí. Súčasne je v týchto miestach vhodný aj pre citlivú podráždenú pleť. Prípravok je bez parfumu.
Použitie: Ľahko sa votrie 2x denne na miesta starostlivosti + lem 0,5 cm.

Konzervačné látky: chlorokrezol
Účinné látky: chlorokrezol, INCI: p-Chloro-m-Cresol - nešpecificky pôsobiaca antimikrobiálna látka;
glukonát zinočnatý a komplex horčíka, INCI: Zinc Gluconate, Magnesium Aluminum SILICATE - upokojujúce zložky

Všetky tipy na vhodný nákup kozmetiky