Naše tipy na vhodnú kozmetiku

Kozmetické tipy Alcina

Unavené očné okolie a zvädnutá pleť potrebujú rozjasniť, vyhladiť a osviežiť! Vyskúšajte kombináciu prípravkov s mikrokolagenem: okolo očí naneste Balzam na oči, na tvár, krk a dekolt Aktívny krém. Pre intenzívnejší efekt pod Aktívny krém použite Aktívne sérum. Výsledkom je aktívny, svieža a vyhladená pleť!

Normálna pokožka

Charakteristika: pleť je bez lesku, póry sú ťažko zreteľné. Určité množstvo mazu môže byť zrejmé v T-zóne. Pleť nebýva citlivá, dobre znáša kozmetické ošetrenie. Možno voliť väčšiu škálu kozmetických prípravkov ako u pleti mastnej alebo suché. Normálna pleť znamená najmenej problémov, na druhej strane je starostlivosť zameraná na udržanie normálnej pleti náročná.

Ako ošetrujeme normálnu pleť kozmetikou SynCare: na ošetrenie normálnej pleti platí krokový postup: odlíčenie - čistenie - tonizácia - masáž a výživa (regenerácia) - ochrana. Vhodná je väčšina odličovacích a čistiacich prostriedkov. Väčšina masiek (mimo masiek na problematickú pleť), masážne krémy aj oleje SynCare Basic, krémy s prírodnými olejmi (rada SynCare Basic, Nicream) a morská rada (Lacrima). Pre pravidelné ošetrovanie normálnej pleti je určený krém RENOVIA, špeciálne vyvinutý pre tento účel.

Zvláčňujúci zosvetľujúci krém na ruky s BIO konopným olejom

Krém dopĺňa radu SynCare o intenzívnu výživnú a ochrannú starostlivosť o ruky. Jedná sa o balzam, preto je jeho konzistencia viac tekutá. Na rukách sa veľmi dobre roztiera a nezanecháva pocit nadmernej mastnoty. Krém ruky nielen ošetruje, ale pôsobí priamo proti pigmentáciám kože, má zvláčňujúce účinky. Je vhodný aj pre kozmetičky, ktorých pokožka je často počas práce vysušovaná. Frekvencia aplikácie ani dĺžka používania nie je obmedzená.

Charakteristika prípravku: emulzia typu olej vo vode s hlavným emulgátorom na báze siloxánov, ktoré majú výborné dermatologické vlastnosti. Krém neobsahuje parafín.

Praktická aplikácia: Krém doproručujeme naniesť 2-3x denne, u profesionálov nie je aplikácia obmedzená. Krém na ruky sa ľahko vstrebáva, neobsahuje UV filter.

Konzervačné látky: fenoxyetanol, etylhexylglycerin.

Popis hlavných účinných látok: Konopný olej BIO (INCI: Cannabis Sativa Seed Oil ) má výživné a regenerčné vlastnosti, pokožku zvláčňuje. Enzým SOD (INCI: Superoxide Dismutase ) má antioxidačné účinky a pôsobí proti pigmentáciám.

Čo je kuperóza

Za kuperózu označujeme stav pleti, pri ktorom sú na ňu viditeľné drobné rozšírené cievky často tvoriaci typické zhluky. Cievky nemiznu, naopak, kresba sa s časom zvýrazňuje a rozširuje. Tento stav označujeme ako couperosis parva, tj. pravá kuperóza, ktoré predchádza rad štádií. Na osobách postihnutých kuperózou si všimneme predovšetkým nápadného začervenanie, najmä v oblasti tvárou. Pri bližšom pohľade vidíme mnoho drobných rozšírených cievok a často mierny opuch. Postupne sa stav môže zhoršovať, cievky sú viditeľné aj na iných miestach tváre, tiež na krku a dekoltu a prejav postupne prechádza do kožné choroby - rasacei čiže dermatitis rosacea. Je charakteristické, že osoby s klasickou kuperózou nepociťujú spravidla žiadne subjektívne ťažkosti.

Vývoj kuperózy
Postihnutý si spočiatku všimne výraznejšieho začervenanie tváre - napríklad pri náhlej zmene teploty, ktoré miznú za stále dlhšiu dobu až sa stane trvalé. Postupne sa zvýrazňujú drobné kožné cievky a objavuje sa typický rumělec tvárou. Tento stav spravidla prechádza v priebehu niekoľkých rokov v rosaceu, pokiaľ nie je aktívne riešený.

Čo sa deje v koži pri kuperóze
Prvotne sa jedná o postihnutie drobných ciev v škáre a blízkom podkožia. Cievky praskajú alebo sa rozširujú, vznikajú tzv. teleangiektázie, je porušený kontinuálny tok krvi a s ním aj celý imunometabolický stav príslušného okrsku kože. Ak tento stav trvá dlhšiu dobu, nastáva porucha bariérovej funkcie kože a narušeniu mikrobiálnej rovnováhy. Rozmnoží sa niektoré mikroorganizmy, čo vedie k prejavom zápalu kože a ďalšiemu štádiu postihnutia - rosacei.

Rizikové faktory kuperózy
Ako kuperóza, tak rosacea sú významne ovplyvniteľné naším správaním. Súčasťou terapie - či už v salóne alebo u ťažších štádií v ordinácii dermatológa, je poučenie o vhodnej fotoprotekcii. Opaľovanie sa jednoznačne neodporúča, pretože vo všetkých prípadoch kuperózu zhoršuje a vedie nezadržateľne k prechodu do rosacei.
Strava - vyhýbame sa prekrvujúcim potravinám a nápojom, akými sú káva, alkohol, horúce nápoje, ostré korenia alebo silne aromatické potraviny.
Klimatické podmienky - nepriaznivo pôsobí náhle zmeny teplôt alebo chemické vplyvy. Ohrození sú predovšetkým pracovníci mraziarní, kuchárky, kaderníčky alebo manikérky.
Stres - predovšetkým trvalý stres predstavuje rizikový faktor.
Nevhodná kozmetika - neodporúčame ošetrenie prípravkami s obsahom etanolu nad 3%, intenzívne čistiacie kúry, mechanický peeling alebo koncentrované silice.
Vrodené faktory - častejšie sú postihnuté ženy, rizikovejší je svetlejšia pleť. Úlohu hrajú aj dedičné dispozície.

Prečo je dôležité sa o pleť s kuperózou od začiatku správne starať
Uviedli sme, že nevhodne ošetrovaná kuperóza spravidla prechádza do rosacei, tj. zápalu kože, ktorý je nutné riešiť cielenou liečbou, ktorá si väčšinou vyžiada antibiotiká. Sklon ku kuperóze alebo rosacei vyliečiť nedokážeme, avšak vhodnou kozmetickou starostlivosťou, režimovými opatreniami a dôslednou fotoprotekciou môžeme postup kuperózy a rosacei významne spomaliť alebo úplne zastaviť.

Všetky tipy na vhodný nákup kozmetiky