Naše tipy na vhodnú kozmetiku

Kozmetické tipy Alcina

Trpí Vaše ruky v zime? Naneste na ne extra porciu Balzámu na ruky, navlečte bavlnené rukavice a nechajte pôsobiť cez noc, alebo aspoň u televízie. Výsledok vás milo prekvapí.

Kozmetické tipy Alcina

Unavené očné okolie a zvädnutá pleť potrebujú rozjasniť, vyhladiť a osviežiť! Vyskúšajte kombináciu prípravkov s mikrokolagenem: okolo očí naneste Balzam na oči, na tvár, krk a dekolt Aktívny krém. Pre intenzívnejší efekt pod Aktívny krém použite Aktívne sérum. Výsledkom je aktívny, svieža a vyhladená pleť!

Profesionálna kozmetická starostlivosť o ruky dermokozmetikou SynCare

Aj keď je starostlivosť o ruky súčasťou štandardnej ponuky služieb kozmetických salónov, zďaleka sa nejedná o najžiadanejšie ošetrenie. Stále veľa kozmetičiek považuje starostlivosť o pokožku rúk za doplňujúce, ktorá sa vykonáva len na výslovné želanie zákazníčky alebo "keď ostane čas." ​​Výnimku predstavuje manikúra, ktorá je žiadanou, avšak špeciálnou službou. Profesionálna kozmetická starostlivosť o ruky by mala byť špeciálnou súčasťou postupov ošetrenie pleti v salóne a nemožno ju redukovať iba na parafínové zábaly a úpravu nechtov.

Masáž rúk vedie k prekrveniu kože a podpore jej látkovej výmeny. Masáž je najmä vhodná u suchých popraskaných rúk. Odporúčame Pleťový masážny krém napr. s kvapkou levanduľovej alebo mätovej silice. Vhodný je tiež Detský olej s nechtíkom, prípadne obohatený silicami.

Intenzívnu výživnú starostlivosť zaistí Zvláčňujúci a zosvetľujúci krém na ruky. Prípravok je určený pre pravidelnú dennú starostlivosť o ruky. Pôsobí proti pigmentovým névům. Nezanecháva pocit mastných rúk, a preto ho odporúčame aj ako profesionálnu ochranu pri práci.

Maximálna ochrana veľmi suchej kože - vhodné je SEBUCEL LIPOskin Telové mlieko, ktoré sa nanáša nielen na ruky, ale aj na celé telo.

Dezinfekcia kože - pre povrchovú dezinfekciu súčasne s ochranou kože odporúčame DUOSEPT dezinfekčný a regeneračný krém na ruky.

Lupiny vo vlasoch - aktuálny pohľad na boj proti nim

Ako sa tvoria lupiny vo vlasoch
Lupiny vo vlasoch prvotne predstavujú zvyšky rohoviny spolu s mazom. Existujú dva druhy lupín - mastné a suché. Prvým môže byť jeden z prvých prejavov alebo sprievodný fenomén seboroickej dermatitídy, druhý typ suchých lupíniek je často spôsobený vrodenou tendenciou k vyschnutiu kože, ktorá sa vyskytuje aj na pokožke hlavy. Častou príčinou tohto "suchého" typu lupín je nesprávna starostlivosť o vlasy. Príliš časté umývanie, chemické pretrvávajúce alebo nevhodné spôsoby sušenia prispievajú k ich vývoju.

Vzťah lupín k seboroickej dermatitíde
Zatiaľ čo takzvané suché lupiny môžu byť relatívne ľahko redukované pomocou starostlivosti o vlasy, mastné lupiny sú väčším a obzvlášť dlhodobým problémom. Sú spojené so seboroickou dermatitídou. Ide o pomerne časté ochorenie kože, ktoré sa prejavuje najmä zvýšenou produkciou kožného mazu nielen na pokožke hlavy, ale často aj v oblasti obočia, viečka, nosových jaziev, ale aj na koži nad stenom a na zadnej strane medzi ramenami. Vlasy sú zvyčajne ochorením charakterizované tvorbou žltkastých na seba sa vrstvících šupiniek, ktoré sa olupujú a tvoria prejav tzv. "mastných lupín". Nadmerná tvorba mazu je bohatým energetickým zdrojom pre rad mikroorganizmov, ktoré prirodzene žijú na pokožke. V situácii nadmerného kožného mazu často rastú a vytvárajú obraz mikrobiálneho zápalu kože vrátane typického začervenania a svrbenia. V centre pozornosti sú niektoré kvasinky Malassezia. To je dôvod, prečo sa niektoré lupiny môžu liečiť antimykotikami.

Úloha mazu pri tvorbe lupín
Existuje značná závislosť medzi aktivitou mazových žliaz a tvorbou lupín, ktorá je významne spojená s ľudským vekom. Zvýšený výskyt pozorujeme v útlom detstve, následný pokles pokračuje až do puberty, opätovný vzostup v adolescencii a v mladšom dospelom veku, s ďalším poklesom v neskorej dospelosti. Zloženie kožného mazu je individuálne, ale je vždy zmesou triglyceridov, mastných kyselín, voskov, sterolov, skvalénu, cholesterolu a jeho esterov. Najmä voľné mastné kyseliny hrajú kľúčovú úlohu pri podráždenosti pokožky, ktorú pozorujeme pri tvorbe "mastných" lupín.

Optimálna kozmetická starostlivosť o mastné lupiny a začiatok seboroickej dermatitídy
1. Vylúčiť alebo obmedziť chemickou starostlivosť o vlasy typu farbenie a trvalých.
2. Optimálna frekvencia umývanie vlasov je ob deň.
3. Vysušte vlas vlažným vzduchom.
4. Každá pokrývka hlavy by mala byť čo najvetranejšia.
5. Upozorníme klientku/klienta, že náhle zmeny teploty, potenie alebo naopak veľmi suchý vzduch môžu stav zhoršiť.

Ako správne používať SynCare šampón proti lupinám
SynCare Šampón proti lupinám je cielený dermokozmetický šampón, ktorý potláča tvorbu lupín vo vlasoch. Obsahuje účinné látky s pôsobením proti mikroorganizmom a obmedzuje tvorbu mazu. Šampón sa nanáša na dlaň a potom sa masíruje na mokré vlasy. Vznikne pena, ktorá sa starostlivo votrie až k výstupu vlasového stvolu. Ak sú známky seborei prítomné aj na čele a v obočí, prípadne v nosoústnej ryhe, môže sa pena naniesť aj do týchto oblastí. Šampón sa nechá pôsobiť 5 až 7 minút, potom sa dôkladne opláchne vlažnou vodou. Šampón sa používa ob deň alebo u menej mastných vlasov ob dva dni, najviac po dobu 45 dní.

Kedy odporučiť návštevu kožného lekára
Ak sú okrem lupín prítomné aj významné známky seboroickej dermatitídy vo vlasoch a na tvári - najmä výraznejšie začervenanie, šupiny v obočí, zápalové ložiská pripomínajúce aknóznu pustuly.

Všetky tipy na vhodný nákup kozmetiky