Naše tipy na vhodnú kozmetiku

Kozmetické tipy Alcina

A niečo pre pánov, aby im to nebolo ľúto! Koniec lesknúcim sa tváram! Po očistení pleti nanesiete ráno aj večer na pleť tváre a krku Denný a nočný fluid. Rýchlo sa vstrebáva a zmatňuje pleť. Ak trpíte na akné a rôzne "pupienky", skúste Bylinný fluid. Ako jednoduché, ako efektné! Vyskúšajte a pozorne si strážte svoje tajomstvo. Alebo vám ho partnerka vezme!

Čistenie pleti pri akné

Čistenie pleti pri akné je stále diskutovaná téma. V laickej verejnosti sa doteraz vyskytuje názor, že akné je choroba nečisté kože. Táto mylná predstava vedie k tomu, že pleť býva nešetrne a nadmerne čistená. V dôsledku týchto postupov môže, zdanlivo paradoxne, nastať zhoršenie akné. Preto je nevyhnutná dôsledná súvaha, ako, kedy a čím čistiť aknóznu pleť.

Aknózna pleť nie je nečistá pleť
Akné je ochorenie, spojené s poruchou odlučovanie zrohovatených buniek, ktoré sú na povrchu vývodu mazovej žľazy a ktoré by sa mali voľne odlučovať. Táto porucha vedie k postupnému upchatiu vývodu a maz nemôže voľne prechádzať na povrch kože. Vzniká drobná rezistencia (hrčky) plná mazu, ktorá je živinou pre baktérie. Tie sa rýchlo rozmnožia a vzniká klasický zápal pri akné. Je pravdou, že zvýšená tvorba mazu môže byť nepriaznivým faktorom podporujúcim akné, samotná mastná koža však akné nespôsobí. Podobne, nečistá, zle udržiavaná pokožka nemusí trpieť akné. Naopak, najmä dievčatá v období dospievania nadmerne čistí pleť, nezriedka i drastickými prípravky s vysokým obsahom liehu. To vedie k reflexnému zvýšeniu tvorby mazu a k zhoršeniu akné.

Čo môže zhoršiť akné pri čistení pleti?
Za rizikové pokladáme predovšetkým silne odmasťujúci čistiace prípravky alebo kúry.

Pevná mydla - úplne sa vyhýbame pevným mydlám. Tie výraznejšie než tekutá mení pH kože, posúvajú ho do zásaditej oblasti, čo pleti neprospieva. Pleťové vody s vysokým podielom etanolu - lieh je výrazne vysušujúci a dráždivý. Do pleťových vôd pri akné patrí, ale v koncentrácii do 5%.

Alginátové masky - je málo známou skutočnosťou, že algináty vo vysokých koncentráciách nie sú vhodné pre pleť s akné. Samy síce akné nevyvolávajú, ale zrnká alginátu môžu vniknúť do otvorených ložísk akné a tým zhoršiť jej priebeh.

Rastlinné oleje - aj keď sú v kozmetike všeobecne cenené, do kozmetických prípravkov pre ošetrenie akné nepatrí. Voľné mastné kyseliny a glyceridy sú v mnohých prípadoch komedogenní.

Správna technika čistenia pleti pri akné
Ako pri domácej starostlivosti tak v salóne je na prvom mieste dôležité správne určenie typu pleti. Zatiaľ čo mastná aknózna pleť vydrží aj intenzívnejšie čistiace kúry, suchá pleť s akné môže nepriaznivo reagovať aj na relatívne mierné čistenie.

Povrchové čistenie: Pleť vždy na začiatku opláchneme vlažnou vodou. Potom odporúčame pri zatvorených očných viečkach nastriekať na pleť SynCare Hydrogenia biominerální vodu v spreji. Tá mierne rozvoľnia póry a pôsobí na zmäkčenie pleti. Následne aplikujeme SynCare Čistiaci gél anti-akné. Buď končeky prstov, alebo kozmetickým tampónom rozotrieme gél krúživými pohybmi bez väčšieho tlaku po pleti, prípadne aj krku a dekoltu. U mastnej pleti môžeme gél ponechať 1 minúty na pokožke. Následne gél odstránime SynCare Tonikom anti-akné alebo u suchšie citlivej pleti SynCare Tonikom hydratačným.

Hĺbkové čistenie: Nasleduje len v prípade, že pleť je výrazne zhrubnutá, intenzívne mastná a s početnými komedóny. Jeho účelom je ešte viac rozvoľniť rohovú vrstvu kože a uľahčiť prípadnú následnú expresiu ložísk akné. Pre hĺbkové čistenie je vhodná SynCare Prášková Thermo Maska.

Čo je kuperóza

Za kuperózu označujeme stav pleti, pri ktorom sú na ňu viditeľné drobné rozšírené cievky často tvoriaci typické zhluky. Cievky nemiznu, naopak, kresba sa s časom zvýrazňuje a rozširuje. Tento stav označujeme ako couperosis parva, tj. pravá kuperóza, ktoré predchádza rad štádií. Na osobách postihnutých kuperózou si všimneme predovšetkým nápadného začervenanie, najmä v oblasti tvárou. Pri bližšom pohľade vidíme mnoho drobných rozšírených cievok a často mierny opuch. Postupne sa stav môže zhoršovať, cievky sú viditeľné aj na iných miestach tváre, tiež na krku a dekoltu a prejav postupne prechádza do kožné choroby - rasacei čiže dermatitis rosacea. Je charakteristické, že osoby s klasickou kuperózou nepociťujú spravidla žiadne subjektívne ťažkosti.

Vývoj kuperózy
Postihnutý si spočiatku všimne výraznejšieho začervenanie tváre - napríklad pri náhlej zmene teploty, ktoré miznú za stále dlhšiu dobu až sa stane trvalé. Postupne sa zvýrazňujú drobné kožné cievky a objavuje sa typický rumělec tvárou. Tento stav spravidla prechádza v priebehu niekoľkých rokov v rosaceu, pokiaľ nie je aktívne riešený.

Čo sa deje v koži pri kuperóze
Prvotne sa jedná o postihnutie drobných ciev v škáre a blízkom podkožia. Cievky praskajú alebo sa rozširujú, vznikajú tzv. teleangiektázie, je porušený kontinuálny tok krvi a s ním aj celý imunometabolický stav príslušného okrsku kože. Ak tento stav trvá dlhšiu dobu, nastáva porucha bariérovej funkcie kože a narušeniu mikrobiálnej rovnováhy. Rozmnoží sa niektoré mikroorganizmy, čo vedie k prejavom zápalu kože a ďalšiemu štádiu postihnutia - rosacei.

Rizikové faktory kuperózy
Ako kuperóza, tak rosacea sú významne ovplyvniteľné naším správaním. Súčasťou terapie - či už v salóne alebo u ťažších štádií v ordinácii dermatológa, je poučenie o vhodnej fotoprotekcii. Opaľovanie sa jednoznačne neodporúča, pretože vo všetkých prípadoch kuperózu zhoršuje a vedie nezadržateľne k prechodu do rosacei.
Strava - vyhýbame sa prekrvujúcim potravinám a nápojom, akými sú káva, alkohol, horúce nápoje, ostré korenia alebo silne aromatické potraviny.
Klimatické podmienky - nepriaznivo pôsobí náhle zmeny teplôt alebo chemické vplyvy. Ohrození sú predovšetkým pracovníci mraziarní, kuchárky, kaderníčky alebo manikérky.
Stres - predovšetkým trvalý stres predstavuje rizikový faktor.
Nevhodná kozmetika - neodporúčame ošetrenie prípravkami s obsahom etanolu nad 3%, intenzívne čistiacie kúry, mechanický peeling alebo koncentrované silice.
Vrodené faktory - častejšie sú postihnuté ženy, rizikovejší je svetlejšia pleť. Úlohu hrajú aj dedičné dispozície.

Prečo je dôležité sa o pleť s kuperózou od začiatku správne starať
Uviedli sme, že nevhodne ošetrovaná kuperóza spravidla prechádza do rosacei, tj. zápalu kože, ktorý je nutné riešiť cielenou liečbou, ktorá si väčšinou vyžiada antibiotiká. Sklon ku kuperóze alebo rosacei vyliečiť nedokážeme, avšak vhodnou kozmetickou starostlivosťou, režimovými opatreniami a dôslednou fotoprotekciou môžeme postup kuperózy a rosacei významne spomaliť alebo úplne zastaviť.

SynCare NEOderm - vitamín C + a glucan - účinná regenerácia vašej pleti
S hojivými zložkami, pre citlivú pokožku, pri poškodení pleti, pre citlivé a popraskané pery, obsahuje tiež zinok

Základný popis: NEOderm krému patrí v ponuke kozmetiky SynCare úplne unikátne miesto. Jedná sa o unikátny kozmetický prípravok pre takzvanú priamu regeneráciu pokožky, ktorá je sprostredkovaná aktiváciou niektorých faktorov hojenie. Pod týmto zložitým vysvetlenie sa skrýva jednoduchý princíp účinku - krém je určený pre udržanie a prípadne regeneráciu bariérovej funkcie kože. Má bohatú lipidickú štruktúru, ale napriek tomu nezanecháva pocit nadmerného premastenie.

Účinok prípravku:
Intenzívna regeneračná starostlivosť o pleť - zvyšuje vláčnosť a udržuje celistvosť pleti.
Starostlivosť o praskajúce a citlivé pery a ústne kútiky - regeneruje a zjemňuje.
Ochrana a regenerácia po dermarollingu alebo po permanentným make-upu - podporuje hojivé procesy v koži.
Regeneračná starostlivosť o zaceleniu pokožku po chirurgických zákrokoch - NEOderm sa vtiera do kože po zákroku približne 30 dní.
Pokožka poškodená vonkajšími fyzikálnymi a chemickými vplyvmi - NEOderm sa vtiera 2x denne po dobu 60 dní.

Konzervačné látky: benzylalkohol
Opis hlavných účinných látok: pupalkový olej (Oenothera biennis Oil) - pôsobí proti vysúšaniu,
sodná soľ kyseliny hyalurónovej (Sodium hyaluronate) - hydratačný účinok,
glukonát zinočnatý (Zinc gluconate) - upokojenie pleti

 

NEOderm krém v starostlivosti o pleť po permanentným make-upu a dermarollerové mezoterapii
Permanentný make-up čiže permanentná tetováž je zákrok narušujúce kožnú bariéru, práve tak ako lekárska mezoterapia. Po týchto špeciálnych zákrokoch s bezprostrednú dezinfekciou povrchu pokožky je vhodné podporiť prirodzené regeneračné pochody v koži.
SynCare NEOderm krém ponúkaný v balení 30 ml bol rovnako pre tieto účely vyvinutý a testovaný.
Permanentný make-up - NEOderm krém použijeme druhý deň po zákroku. Aplikuje sa v tenkej vrstve a ľahko sa vtiera do miest permanentu dvakrát denne počas 7 až 10 dní.
Dermarollerová mezoterapia - NEOderm krém aplikujeme cca 15 minút po zákroku a dezinfekcii pokožky. V aplikácii pokračujeme 2x denne 4 dni.

 

Zinok v starostlivosti o kožu
Zinok je kovový prvok, ktorý má dôležité vlastnosti pre organizmus. Jeho nedostatok pôsobí v detstve a dospievaní obmedzenie telesného rastu a duševného vývoja. Z dermatologického hľadiska sa prejavuje nedostatok zinku predovšetkým oneskoreným hojením rán. Kombinácia zinku s erytromycínom je účinná pre liečbu akné.
V kozmetike má zinok preukázaný význam pre regeneračné procesy a aktivuje hojivý potenciál kože.

Všetky tipy na vhodný nákup kozmetiky